“Eğitim, Kıvılcımla Ateş Yakmaktır. Boş Bir Kabı Doldurmak Değil”

Sokrates

EN Okulları Secondary School

Günümüzde önemi tartışılamaz İngilizce ve ikinci yabancı dil  olarak öğrenme ve kullanmada en kolay adapte olunan Almanca altyapısı tüm öğrencilere kazandırılmaktadır. Ayrıca En Koleji öğrencileri ortaokulda dil kullanım becerilerini Yabancı öğretmenler ile geliştirirken hem eğlenmekte hem de ezberlemeden, derinlemesine kavrayıp uygulayarak kalıcı dil edinme süreçlerini bir üst seviyeye taşırlar. Kulüp etkinliklerinde farklı seviye sınıflarında İngilizce eğitimi alan öğrencilerimiz ikinci yabancı dil ile birlikte haftada sıkılmadan yeterli derecede ders saati yaratıcı ve öğrenci merkezli ders içi etkinliklerle dil becerilerini geliştirirler.

Kaşif, Yerli Turist ve Dramatik Uygulama Kulüpleri ile öğrenmeyi destekler ve öğrenilen bilgilerin konuşmaya aktarılabilmesi ve aynı zamanda öğrencilerin ana dilinde konuşuyormuşçasına rahat hissetmesi için gerekli bütün olanakları sağlanmaktadır.  Ayrıca bir sonraki yıl için gerekli olan dil becerilerini yaz okulundan hızlandırılmış olarak Summer Camp programları ile öğrencilere kazandırırken yapılan yurt dışı gezi olanakları ile de kalıcı öğrenme sağlanmaktadır.
3.sınıftan başlayarak bütün öğrencilerin dil edinimi üzerine farkındalıklarını arttırmak adına her öğrenciye özel sunum ve proje ödevleri ile gelecekte kendisini, ülkesini uluslararası alanda temsil edebilmesi için gerekli özgüven ve vasıflar kazandırılmaktadır.

İsteyen aileleriz için de ayrıca Toefl, Cambridge ve Oxford grubu sınavlarına yönelik çalışmalar da sunulmaktadır.

Eğlenceli bilim

Çocukların öğrenmiş oldukları formülleri ve bilimsel verileri deney ve gözlem ile pekiştirerek kalıcı öğrenme sağlaması hedeflenir. Merak duygusunun önü açılarak öğrenme ve keşfetmeye doğru yönlendirilen öğrenciler eğlenceli bilim atölyesi sayesinde kimyasal, biyolojik ve fiziksel deney yapabilme ortamlarında fen ve teknoloji derslerinde öğrendiklerini pekiştirirken ikinci ve üçüncü kademede görecek oldukları derslere de ön hazırlık yapmış olurlar.

EN Press Basılı Medya

Görsel medya okuryazarlığı ve Kitap kulüplerinin ortak çalışmaları ile oluşan okul gazetemiz okulumuzun daha iyi temsil edilmesi adına okulumuzda uygulanan eğitim, sanat, spor ve diğer çalışmaları anlatmanın yanı sıra bilimsel, sosyal ve güncel olayların da nabzını tutmaktadır. Bütün öğrencilerimize bu alanda görev düşmekte ve bütün kulüplerimiz kendilerini en iyi şekilde basına aktarma amacıyla ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadırlar.

RobEN Kulübü

RobEN Kulübü ile öğrencilerimiz temel kod eğitimi alarak, bilgisayarsız kod eğitimi ile başladıkları yolda daha sonraki adımda kodlama diline geçiş yaparlar. Yazılımsal gelişimini tamamlayan öğrencilerimiz Legolar ile yapmış oldukları kendi robotlarına kendi yazılımları ile yön vererek geleceğin öğrencileri olarak teknolojik girişimleri yerine getirirler. Öğrencilerimiz tasarımın yanı sıra yaratıcılık ve hayal güçlerini geliştirerek hem kendini hem de dünyaya olan bakışlarını geliştiririler.

WeCreativez WhatsApp Support
En Koleji Veli Destek ve Bilgilendirme
👋 Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?