“Eğitim, Kıvılcımla Ateş Yakmaktır. Boş Bir Kabı Doldurmak Değil”

Sokrates

Anaokulunda Üç Farklı Dil Eğitimi Alan Geleceğin Liderleri…

Türkiye En Okulları Bünyesinde Hizmet veren ENKids anaokulunda öğrencilerimiz küçük yaşlardan itibaren yabancı dili edinmeye başlarlar. Kavramları hem İngilizce hem Almanca olarak öğrenen Genç Liderlerimiz geleceğe güvenle bakabilmek adına özgüvene sahip, donanımlı geleceğe umut aktaran mutlu bireyler olarak yetişirler. Dünya dili olduğu kabül gören İngilizceyi profesyonel dilbilimi eğitimi almış akademisyen kadromuzca uygulanan programa göre öğrenirken Sanayi Devi Almanya’nın dilini de Almanya’da Eğitim Görmüş Alman disiplini ile yoğrulmuş akademisyenlerce belirlenen programlar ile İngilizceyle eş zamanlı olarak öğrenirler. Dil öğrenme becerileri Eğlence, Etkin Katılım ve Disiplin üçlemesinde Tam öğrenmeyi gerçekleştirmek üzere uygulanır. Ayrıca öğrenilen konuları haftalık, aylık ve dönemlik projeler ile sergileyen öğrenciler küçük yaşlardan itibaren kendileri temsil etme ve liderlik vasıflarına sahip olurlar.

Öğrencilerimiz İngilizceyi sadece yabancı dil derslerinde değil aynı zamanda akademik programlarında bulunan diğer derslerde de İngilizce öğretmenleri ve yabancı öğretmenler eşliğinde öğrenirlerken öğrendikleri dili farklı alanlarda da uygulayarak kalıcı öğrenmeyi sağlamış oluyorlar.

Çılgın Mucitler ve RobEN kulübü

Çılgın Mucitler ve RobEN Kulübünün temelinde öğrencilerimizin problem çözme ve sistem kurma becerilerinin geliştirilmesi yer alır. Bu bağlamda öğrencilerimiz küçük yaşlarda STEM eğitiminin temellerini almış olurlar. Günümüzde hayli vazgeçilmez hale gelen teknolojiyi öğrencilerimize daha iyi nasıl kullanabilecekleri konusunda rehberlik ederken, onları bu tarz elektronik, mekanik cihazlardan soyutlayarak değil bunları daha iyi nasıl kullanacakları konusunda eğiterek daha donanımlı bireyler yetiştiriyoruz. Bilgisayarsız kodlama ile başlayarak akabinde kod yazma eğitimleri ve sonrasında bu edinilen bilgileri Lego ile yapılan özgün tasarımlar ile birleştirerek kendi Robotlarını yapmayı öğrenen minik mühendiler yetiştiriyoruz.

Aynı zamanda laboratuar ortamında kendi deneylerini yapabilen çılgın mucitler de daha güzel bir dünya için 5 yaşından itibaren “for a better world” sloganı için çalışmalara başlamaktadırlar.

Ayrıca bütün öğrencilerimiz küçük yaşlarda ölçülü tüketimin aslında bir üretim şekli olduğunu öğrenirler.

“Ben Sporcunun Zeki,Çevik ve Ahlaklısını Severim”

ENKids öğrencileri 3 yaş itibarı ile profesyonel öğretmenler eşliğinde antrenman yaparlar. Yaş grubunda eğilimler ve yeteneklerin keşfi ile genç yaşlarda profesyonel spor kulüplerinin desteği ile yetiştirilen öğrencilerimiz geleceğin milli sporcuları olma yolunda desteklenmektedirler. Bale, Jimnastik, Basketbol, Voleybol, Okçuluk, Dart, Bocce, Taekwondo ve kondisyon survivor Parkurları gibi etkinlikler ile fizyolojik gelişimlerine de destek alırlar.

“Sağlam Kafa Sağlam Vücutta bulunur”

Her alanda başarılı olabilme adına öğrencilerimize iyi birer gelecek insanı olmaları için uyguladığımız programlarını başarıya ulaşabilmesi için yaşı gereği dengeli ve sağlıklı beslenen bireyler olmaları için gerekli ortamı onlara sağlamaktayız. Anaokulu öğrencilerimiz güne kahvaltı ile başlar, öğle yemeği ve ikindi takviyesi ile devam eder. Profesyonel TSE belgeli Gıda firmamızca hazırlanan besinler yine aynı standartlardan geçmiş personelimizce sunulur ve gölge öğretmenlerce takip edilir. Hazırlanan yemeklerin yapımında kullanılan tüm malzemeler ülke çapında kabul görmüş tedarikçilerden temin edilmektedir. Beyaz bayraklı okulumuz ayrıca yıl içinde yapılan bütün sürpriz denetlemelerden tam puan ile geçerek Beyaz bayrağını eğitime ilk başladığı yıldan bu yana korumaktadır. Minik eller kendi zeytinlerini yapar, turşu hazırlar ve çeşitli mutfak becerileri kazanırlar ve beslenirken bile öğrenme sürecinde etkileşimde bulunurlar.

“Benim okulum Benim Kalem”

Şehrin merkezinde ve şehir gürültüsüden uzak bir konuşlanma ile hizmet sunan yerleşkemiz. Öğrencilerimizin kendilerine ait oyun alanları bahçeleri etkinlik odaları ve sınıfları ile güvenli bir ortamdır. Havası temiz doğaya efektif erişimi bulunan kurumumuz ENKids Rehberlik Birimi ve sınıf öğretmenleri tarafından yürütülen Güvenli Okul programında öğrencilerimiz, fiziksel ve duygusal olarak olumlu bir ortamda yetişirler.

Minik Senfoniler

ENKids’de sanat eğitimi, Minik Senfoniler kulubü ile sürdürülür. Anaokulunda başlayan temel müzik eğitiminde konservatuvar profesyonellerinden destek alan öğrencilerimiz, enstrüman eğitimine hazırlık yaparlar. Piyano, telli çalgılar, üflemeli çalgılar, vurmalı çalgılar grubundan ilgisi olana yönlendirilir ve o alanda eğitim alırlar. Ayrıca öğrencilerimiz, resim, heykel, boya, seramik gibi alanlarda temel eğitimlere başlayarak sanatın farklı alanlarında başarılara imza atacak profesyoneller olma yolunda güzel birer başlangıç yapmış olurlar.

Geleceğin Enleri Burada Yetişiyor…

ENKids Plus

Yabancı dil eğitimi(Zorunlu İngilizce ve Almanca – Seçmeli İspanyolca ve Fransızca)
STEM bilim uygulaması, RobEN Robotik uygulaması
Resim,heykel,boyama,seramik,telli çalgılar,piyano,Bale
Satranç,Bocce,Dart,Okçuluk,jimnastik,voleybol,basketbol,masa tenisi,parkur oyunları

WeCreativez WhatsApp Support
En Koleji Veli Destek ve Bilgilendirme
👋 Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?