Sportif Olanaklar

Okul öncesinden başlayarak öğrencilerimize sporu sevdirmeyi amaçlamaktayız.

Öğrencilerimizin bedensel gelişimlerinin ve sporun zihinsel başarıları ile doğru orantılı olduğuna inanıyoruz. Beden Eğitimi ve Spor derslerinde en önemli prensibimiz öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda performans sporlarına yöneltmek ve ilgilendikleri branşların yaşam kültürlerini onlara tanıtmaktır.

Öğrencilerimizin en az bir spor dalıyla ilgilenmesi gerekmektedir. “Lisanslı Sporcu” olan öğrencilerimiz antrenman ve maç günlerinde izinli sayılıp, derslerinin telafisi kendilerine sunulmaktadır.

Okulumuzda öğrencilerimize bedensel gelişimlerini sağlayan aktivitelerin yapıldığı kapalı spor salonumuz da mevcuttur.

“Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

Basketbol

Öğrencilerimizin takım/grup hedefleri doğrultusunda arkadaşları ile iş birliği yapması, aldığı sorumlulukları yerine getirebilmesi, basketbol ile ilgili hareket becerilerini sergileyebilmesi (pozisyon bilgisi, top hâkimiyeti gibi…) basketbol branşı ile ilgili temel stratejileri ve taktikleri açıklayabilmesi gibi branşla ilgili bilgileri kazanması amaçlanır.

Futbol

Öğrencilerimize futbolun temel teknikleriyle birlikte taktik bilgisini, temel ve birleşik hareket becerileri öğretilmektir. Ayrıca öğrencilere futbol kulübünde sorumluluk alma ve sosyal ilişkilerini geliştirme fırsatı tanınır.

Voleybol

Öğrencilerimizin takım/grup hedefleri doğrultusunda arkadaşları ile iş birliği yapması, aldığı sorumlulukları yerine getirebilmesi, voleybol ile ilgili hareket becerilerini sergileyebilmesi (servis atmak, smaç vurmak, manşet almak gibi ) voleybol branşı ile ilgili temel stratejileri ve taktikleri açıklayabilmesi gibi branşla ilgili bilgileri kazanması amaçlanır.

Masa Tenisi

Masa tenisi derslerinde çocuklarımıza malzeme ve alanlarını, branşa ait oyun kurallarını, raket tutuş, vücut duruş pozisyonu ve vuruşları öğretmenin yanı sıra spor etiği, spor ahlakı ve spor sevgisini aşılıyoruz. Okulumuzdaki uygun alan ve malzemeler ile yaş grubuna uygun eğlenerek öğrenme anlayışı ile eğitim veriyoruz. Öğrencilere müsabaka ve yarışma ruhu, rekabet, rakibe saygı gibi konuları öğretmeyi, kazanma ve kaybetme duygularını olumlu bir şekilde yaşayabilmelerini öğrenmelerini hedefliyoruz.

Bocce

Tarihin en eski spor dallarından birisi olarak kabul edilen, çıkış noktası Anadolu’ya dayanan ve bugünkü şekliyle ilk kez Romalılar tarafından oynanmış “bocce” ile öğrencilerimizin koordinasyon, odaklanma, strateji ve takım çalışması becerilerinin geliştirilmesi amaçlanır.

Dart

Kısa sürede doğru kararlar verebilmek, bu kararları nasıl uygulayacağını planlamak, pratik zekayı geliştirebilmek adına öğrencilerimize bu spor dalının kazanımlarını vermeye çalışıyoruz.

1.lik

Buca İlçe Milli Eğitim Müd. Küçükler Futsal Turnuvası

2.lik

Buca İlçe Milli Eğitim Müd. Küçükler Basketbol Turnuvası

1.lik

Buca İlçe Milli Eğitim Müd. Küçükler Voleybol Turnuvası

3.lük

Buca İlçe Milli Eğitim Müd. Büyükler Futsal Turnuvası
WeCreativez WhatsApp Support
En Koleji Veli Destek ve Bilgilendirme
👋 Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?